Podporujeme tyto projekty

Fotografické návraty

Honza

Bc. Jan Svatoš
Vedoucí expedice

Expedice Fotografické návraty 2010 je myšlenkou fotografa, žurnalisty a studenta FAMU Jana Svatoše a společným projektem jeho přátel. V srpnu tohoto roku míří jeho tým do Keni, kde se bude v náročném terénu vyprahlého keňského severu pokoušet fotografovat Afriku starou analogovou technikou, včetně klasického vyvolávání filmů. Expedice chce zjistit, zda současný člověk hýčkaný moderní technikou dokáže ještě vůbec pořídit snímky skutečné Afriky starými fotografickými a filmařskými aparáty a zda dokáže přírodu vnímat stejně citlivě jako kdysi fotografičtí průkopníci. Vedle analogových přístrojů bude expedice operovat i s moderními digitálními technologiemi. Účelem není tyto dvě fotografické metody stavět do opozice, ale spíše poukázat na to, jak ovlivňují práci a myšlení fotografa v terénu a také to, kam fotografování na tomto kontinentu dospělo za téměř sto let svého vývoje.

www.fotografickenavraty.cz


Temná komora

I když to někdy nemusí být hned úplně patrné, stránky www.temnakomora.cz vznikaly z velkého entuziasmu. Nadšení pro to a z toho, že máme konečně „svůj” prostor, že jsme tu v moři okolního světa zachváceného binárním šílenstvím mezi svými, se od prvních okamžiků odrazilo v neuvěřitelně srdečné a příjemné atmosféře, jakou obvykle obdobné internetové komunity v takovéto míře neznají. Osobně to považuji za snad ještě cennější přínos pro české a slovenské vyznavače fotografické klasiky než to neuvěřitelné množství odborných informací ze světa chemie, fyziky, optiky, techniky nebo historie.

www.temnakomora.cz


Paladix

 

Jedním z našich hlavních cílů je nabídka kvalitních informací o všem, co se děje ve světě fotografie. Rádi bychom vám na našich stránkách nabízeli vše, co vás bude o fotografii zajímat. Zároveň nechceme být pouze "virtuálním" informačním médiem. Společně se skupinou X-POZICE a FotoPrůvodcem se chceme i nadále podílet na organizaci společných fotografických akcí, jejichž cílem je nejen informovat, ale hlavně poznávat sami sebe. Zároveň hodláme spolupracovat na zajímavých fotografických projektech a sami takové projekty vytvářet a organizovat.

www.paladix.cz